کشتارگاه صنعتی طیور خادم الرضا

کشتارگاه صنعتی طیور خادم الرضا درسال 1376 تاسیس و مراحل پیشرفت و تولید خود را تا سال 1395 با تعداد 41 پرسنل بیمه شده و با ظرفیت کشتار 2000 قطعه درساعت در شهرستان کاشمر واقع در کیلومتر 7 جاده خلیل آباد ادامه داد.
در آبانماه سال 1395 مدیریت زنجیره تولیدی صالح کاشمر، آقای قدیر صالحی و قائم مقام ایشان اقای مهندس سعید صالحی به منظور تکمیل فرایند زنجیره تولیدی خود وهمچنین افزایش کارآفرینی در شهرستان وارتقاء سطح تولید، کشتارگاه طیور خادم الرضا را از شرکای خود خریداری نموده و فورا  نسبت به سرمایه گذاری وتعمیرات اساسی وزیربنایی کشتارگاه اقدام نمودند. هم اکنون تعداد پرسنل وکارکنان بیمه شده این کشتارگاه از 41 نفر به 112 نفر افزایش یافته و با توجه به ادامه روند سرمایه گذاری وساخت و ساز و تکمیل ماشین آلات خط تولیدی در آینده به 150 نفر افزایش خواهد یافت .
همچنین با توجه به اقدامات وسرمایه گذاریهای انجام شده ، ظرفیت کشتار وبسته بندی مرغ این کشتارگاه از 2000 قطعه به 4000 قطعه درساعت افزایش داشته و کشتار و بسته بندی بوقلمون، مرغ مادر، مرغ تخمگذار و بسته بندی شترمرغ و بلدرچین وهمچنین فراوری پای مرغ در این کشتارگاه انجام می‌پذیرد.
از آنجا که افزایش ظرفیت پرورش مرغ در زنجیره تولید صالح کاشمر، مستلزم ارتقاء سیستم سردخانه وتونلهای انجماد کشتارگاه بود، لذا مدیریت این مجموعه اقدام به افزایش ظرفیت تونلهای انجماد و در نهایت ذخیره سازی محصولات تولیدی خود نمود؛ تا جائیکه هم اکنون امکان انجماد 15 تن گوشت در یک شیفت کاری در سه تونل در حال بهره برداری این کشتارگاه و انتقال و ذخیره سازی آن در سردخانه‌هایش به ظرفیت تقریبی 400 تن وجود دارد.
کشتارگاه خادم الرضا از سال 1397 با توجه به نیاز شهرستان اقدام به قطعه بندی مرغ ودریافت مجوزهای لازم ازاداره کل  دامپزشکی استان خراسان رضوی نمود . در حال حاضر این کشتارگاه بالغ بر 100 نوع محصولات قطعه بندی وبسته بندی با تاییدیه شبکه محترم دامپزشکی را ارائه می دهد.
از دیگر دستاوردهای این کشتارگاه میتوان به فرآوری روغن وتولید پودر گوشت با کیفیت اشاره داشت که به ترتیب از چربیها وضایعات استحصالی از چرخه کشتار بدست می آید.
اراضی کشتارگاه بالغ بر 4 هکتار زمین بصورت دیوار و حصار کشی در محدوده ی قانونی خود بوده که بالغ بر 2هکتار از آن به باغهای کشت انار وهمچنین گندم وجو اختصاص یافته است.
سیستم تصفیه خانه وبازسازی آب کشتارگاه نیز در منتهی‌الیه ضلع شمال شرقی کشتارگاه ودر مجاورت اراضی کشاورزی آن قرار گرفته است. این کشتارگاه جزء صنایع سبز وبدون آلایندگی میباشد که تاییدیه های آن از سازمان محیط زیست استان دریافت گردیده است وآب مورد نیاز اراضی کشاورزی کشتارگاه از محل خروجی آب تصفیه شده تامین میگردد.
این کشتارگاه مجهز به تعداد 5 دستگاه کامیونت ونیسان یخچالدار جهت انتقال محصولات خود وهمچنین 3دستگاه کامیون حمل مرغ زنده جهت بارگیری مرغ زنده از واحد های تحت پوشش ومرغداران شهرستان وحومه میباشد.